Aktualności

Konkurs ofert

14.02.2024 Rada Seniorów

!!!!KONKURS OFERT!!!!!! Turnieje klasyfikowane.

Decyzją Rady Seniorów ogłaszamy rozpoczęcie zbierania ofert na organizację turniejów ogólnopolskich seniorów w sezonie 2024/2025, w następujących terminach:

 • 12.10
 • 26.10
 • 14.12
 • 18.01
 • 15.03
 • 26.04
 • 24.05
 • 6-8.06 - Mistrzostwa Polski

Termin na składanie ofert to 10.04.2024.

Oferty należy przesyłać na adres: [email protected]

Aby stale podnosić poziom i atrakcyjność organizowanych turniejów, wybrane terminy turniejów są corocznie proponowane do udziału w konkursie ofert, w celu umożliwienia również potencjalnym nowym organizatorom złożenia ofert.

Do puli "konkursu ofert" na sezon 2024/2025 trafiły te turnieje, które nie osiągneły w poprzednim roku/latach granicy 80 uczestników.

O przyznaniu możliwości organizacji turnieju będzie decydowała atrakcyjność złożonej oferty.

Oferty należy składać na szablonie komunikatu organizacyjnego, dostepnym na stronie ebadminton.pl.

Można załączyć również dodatkowy opis kwestii nie objętych komunikatem.

Rada Seniorów

Oświadczenie Rady Seniorów, w związku z brakiem w przyszłorocznym kalendarzu seniorów turnieju Bayjonn Cup Seniors w Sopocie, jak również wprowadzaniem przez organizatorów opłat dodatkowych

11.02.2024 Rada Seniorów

Kilka dni temu organizator turnieju Bayjonn Cup Seniors w Sopocie poinformował Radę Seniorów, że nie jest zainteresowany organizacją klasyfikowanego turnieju seniorów w następnym sezonie, jeśli nie zmienimy w Regulaminie Seniorów kwoty wpisowego do „minimum 100 zł od gry”, czyli aktualnego poziomu opłat zarezerwowanego wyłącznie dla Mistrzostw Polski i Polish Open.
Zaproponowaliśmy kompromisowe rozwiązania, doceniając zaangażowanie i wysoki poziom organizacyjny turnieju, jednak na chwilę obecną stanowisko organizatora pozostaje jednoznaczne - albo 100 zł za grę od zawodnika, albo jego rezygnacja.

W tym roku w Sopocie decyzją organizatora pobierana była dodatkowa opłata tzw. pakiet premium. Każdy gracz mógł wybrać czy zapłaci wpisowe zgodnie z regulaminem - 50 zł za grę czy 100 zł za grę – w ramach pakietu premium. Pakiet premium zawierał dostęp do kawy, herbaty i ciastek, kosmetyki firmy Ziaja, wodę mineralną, oraz skarpetki z nazwą turnieju. Ponadto gracze „premium” brali udział w losowaniu innych nagród rzeczowych.
Pakiet ten nie cieszył się jednak dużym zainteresowaniem. Niewiele ponad 1/3 zawodników krajowych zdecydowało się na dobrowolne poniesienie tej opłaty.

Przypomnijmy, że obecnie wszystkie turnieje klasyfikowane seniorów obowiązuje ten sam regulamin, który pozwala na maksymalne opłaty w wysokości 50 zł za grę.

Jako Rada Seniorów jesteśmy przeciwko wprowadzania opłat tego typu (pakiet premium), bo segregują one zawodników na „lepszych i gorszych”. Uważamy także, że zbytnia komercjalizacja naszych rozgrywek, to nie jest ten kierunek, w którym chcemy podążać w następnych latach.

Pakiet premium z Sopotu budził wiele kontrowersji przed, w trakcie i po turnieju. Z przykrością musimy stwierdzić, ale podzielił on środowisko seniorów.
Rada Seniorów stoi na stanowisku, że nie możemy i nie chcemy dzielić zawodników na lepszych i gorszych, a kawa, herbata i ciastka to standard już na każdym turnieju seniorskim.

Podsumowując.
Próbowaliśmy dojść z organizatorem do porozumienia i zaproponowaliśmy zmianę regulaminu na taki, który by pozwalał dla najlepiej zorganizowanych turniejów, wprowadzić opłatę np. 80 zł za grę od zawodnika, pod warunkiem posiadania mat, ekranów z wynikami oraz transmisji internetowej. Organizator turnieju w Sopocie nie był jednak zainteresowany takim rozwiązaniem i zapowiedział, że w przyszłym sezonie zorganizuje swój prywatny turniej w tym samym terminie.

Żałujemy bardzo, że nie udało nam się osiągnąć porozumienia, bo Sopot od lat jest jednym z najlepszych turniejów w sezonie, jednak proponowany poziom opłat naszym zdaniem był zbyt wysoki i nieuzasadniony.
Mamy jednak nadzieję, że uda się nam ponownie współpracować w kolejnych sezonach.

Rada Seniorów

AKTUALIZACJA LIST KLASYFIKACYJNYCH

07.09.2023 Piotr Łuszkiewicz

W związku z planowanym urlopem informuję, że listy klasyfikacyjne zostaną zaktualizowane po rozegraniu turnieju w Płocku.

Piotr Łuszkiewicz

MISTRZOSTWA POLSKI - PROŚBA O PILNĄ REZERWACJĘ POSIŁKÓW

06.06.2023 Mirosław Marek

UWAGA UWAGA !!!!!!!!
OSTATNIE POSIŁKI W TRAKCIE MISTRZOSTW POSIŁKI SENIORÓW !!!!!
Z związku z prośbą o zorganizowanie posiłków tj: Przygotowaliśmy obiad dwudaniowy oraz śniadania i kolacje podawanym w postaci Szwedzkiego stołu do wyboru kilka dań również dla wegetarian (całość 30 zł). śniadania i kolacje 25 zł. Restauracja Paweł Powroźnik https://restauracja-p-jak-pysznie.business.site/ P-jak Pyszne prowadzona przez zaprzyjaźnionego kucharza, który jest jednym z lepszych kucharzy w Polsce Paweł Powroźnik. Restauracja znajduje się wewnątrz hali sportowej, gdzie będą odbywać się zawody. Bardzo prosimy zainteresowanych posiłkami o niezwłoczne poinformowanie, kto z Państwa chce korzystać z posiłków i jakich do dnia dzisiejszego WTOREK 06. Czerwca do godz. 20:00 !!!! Po tym terminie kuchnia nie przyjmuje już zamówień z uwagi na dzień wolny. Restauracja jest wyłączona z uwagi na imprezy zamknięte. Zamówienia na obiady i kolacje należy składać wyłącznie mailowo na adres: [email protected].


Powiązany turniej: 44. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, 09 - 11 czerwca 2023

REJESTRACJA PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI

26.05.2023 Rada Seniorów

Dla tych którym skończyła się licencja:

Wystarczy, że wyślecie przelew do PZBad. (Konto poniżej). Tylko osoby ubiegające się o licencję po raz pierwszy wypełniają także wniosek.
W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko, numer licencji oraz: przedłużenie rejestracji, brak zmiany dotychczasowych danych.
Opłata licencyjna 50 zł na rok. Można wysłać dowolną ilość x 50 i na tyle lat otrzymacie licencję.

Konto PZBad:
46 1090 1014 0000 0001 0795 0017
SWIFT CODE: WBK PPL PP XXX


Powiązany turniej: 44. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, 09 - 11 czerwca 2023

OFERTY NA ORGANIZACJĘ TURNIEJÓW W SEZONIE 2023/2024

26.05.2023 Rada Seniorów

Decyzją Rady Seniorów ogłaszamy rozpoczęcie zbierania ofert na organizację turniejów ogólnopolskich seniorów w sezonie 2023/2024, w następujących terminach:
09.09 (konkurs ofert)
23.09 (konkurs ofert)
28.10 (konkurs ofert)
16.12 (konkurs ofert)
13.01 (konkurs ofert)
06.04 (konkurs ofert)
Termin na składanie ofert to 08.06.2023.
Oferty należy przesyłać na adres: [email protected]
Aby stale podnosić poziom i atrakcyjność organizowanych turniejów, wybrane terminy będą corocznie proponowane do udziału w konkursie ofert, w celu umożliwienia również potencjalnym nowym organizatorom złożenia ofert.
O przyznaniu możliwości organizacji turnieju będzie decydowała atrakcyjność złożonej oferty.
Oferty należy składać na szablonie komunikatu organizacyjnego, dostępnym na stronie ebadminton.pl. Można załączyć również dodatkowy opis kwestii nie objętych komunikatem.

Jednocześnie przypominamy, że termin składania ofert na organizację Mistrzostw Polski Seniorów w sezonie 2023/2024 upływa w dniu 08.06.2023.

Rada Seniorów

INFORMACJE DOTYCZĄCE MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W KĘPNIE

25.05.2023 Mirosław Marek

Drodzy seniorzy bardzo ważne Informacje dotyczące Mistrzostw Polski Seniorów w Kępnie :

 1. Na terenie Kępna jest bardzo ciężko znaleźć noclegi dlatego organizator zapewnił na wyłączność 4 hotele. Pozostało niewiele miejsc. W sprawie rezerwacji prosimy kontaktować się przez [email protected] osoby, które mają trudności z wysłaniem @ Podaję kontakt telefoniczny 577 850 750

 2. Kochani uczestnicy realizacja projektu koszulek, które są wykonywane na zamówienie wymaga minimum 10 dni !!!! Osoby, które jeszcze nie podały rozmiarów proszę o pilne podanie na @. Ostateczny termin upływa 29 maja !!!!!!! Niestety po tym terminie nie ma gwarancji otrzymania koszulki w trakcie trwania Mistrzostw Polski. Koszulki po tym terminie po podaniu rozmiarów będą dostarczone już po Mistrzostwach Polski.

 3. Na stronie FB pojawiła się wzór odlewu Medalu zachęcamy do zapoznania :)

 4. ZMIANA MIEJSCA WIECZORU !!!!!
  Z uwagi na brak odpowiedniej ilości zgłoszeń na wieczorek integracyjny w AQA-PARKU i ryzyko zapłacenia bardzo wysokiej kwoty za wynajem obiektu. Wspólna integracja zostanie przeniesiona do góralskiej restauracji AWRA przylegającej do Hotelu Gawra. Koszt imprezy wraz z pełnym wyżywieniem 110 zł. (liczba miejsc ograniczona pojemnością Sali). Chętnych na udział w integracji proszę o przesłanie informacji do 02.06.2023r. Po tym terminie będzie kłopot ze zwiększeniem ilości uczestników oraz przygotowanie odpowiedniej oprawy całej zabawy i cateringu.

Mirosław Marek


Powiązany turniej: 44. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, 09 - 11 czerwca 2023

PZBAD WPROWADZA NOWĄ OPŁATE

17.01.2023 Rada Seniorów

Do organizatorów turniejów seniorskich

Od stycznia br. PZBad dolicza opłatę za użytkowanie licencji Tournamentsoftware. Dotyczy ona wszystkich organizatorów, także turniejów seniorów.

Opłaty:
Turniej do 100 zawodników - opłata 100 zł.
Turniej powyżej 100 zawodników - opłata 150 zł.

Faktury będzie wystawiać PZBad po zakończeniu turnieju.