Aktualności

ZMIANY W REGULAMINACH OD STYCZNIA 2021

31.12.2020 Rada Seniorów

Kochani,

Od nowego roku 2021, a właściwie od najbliższego turnieju, niezależnie od tego kiedy to nastąpi, obowiązują zmiany w naszym Regulaminie Seniorów oraz załącznikach do niego: Regulaminie Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Zasadach wyłaniania Reprezentacji Seniorów.

Najważniejsze zmiany w regulaminach to:

 • Możliwość gry w trzech grach na Mistrzostwach Polski Seniorów, a co za tym idzie uzyskania kwalifikacji na ME lub MŚ w trzech grach,
 • Wprowadzenie sankcji dyscyplinarnych w przypadku niewłaściwego zachowania zawodnika w czasie turnieju,
 • Możliwość zmiany partnera po dokonaniu losowania, na niżej rozstawionego, w przypadku losowej nieobecności wcześniej zgłoszonego partnera,
 • Wpisowe na turniejach seniorów podwyższone o 5 PLN od gry (40 PLN od gry, MP 50 PLN singiel i 40 PLN od gry podwójnej). Wpłata od organizatora turnieju na fundusz Seniorów 5 PLN od uczestnika (cel: utrzymanie i rozwój strony internetowej, nagrody , dofinansowanie reprezentacji na ME i MŚ, inne działania na rzecz rozwoju środowiska seniorów badmintona),
 • Dodany zakaz możliwości łączenia funkcji sędziego głównego w turnieju oraz występu jako zawodnik w tym turnieju,
 • Obowiązkowa obecność ratownika medycznego przez cały czas trwania zawodów (zapis ten był w przepisach PZBAD i dotyczył również turniejów seniorów, ale dla uniknięcia wątpliwości powieliliśmy ten warunek do naszego regulaminu),
 • Dodanie funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Seniorów.

Pozdrawiamy,
Rada Seniorów

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW ZADAR 2021 - LISTA ZGŁOSZONYCH PRZEZ PZBAD

28.12.2020 Rada Seniorów

Lista zawodników przygotowującym się do Mistrzostw Europy Seniorów w Zadarze, zgłoszona przez Polski Związek Badmintona do Europejskiej Federacji Badmintona (Badminton EUROPE).
Przypominamy, że Mistrzostwa Europy zostały jedynie przesunięte na czerwiec 2021 i według stanu na dzień dzisiejszy, odbędą się w tym nowym terminie. Lista zgłoszonych dostępna jest tutaj.

ZMIANA TERMINU TURNIEJU W ŚLEŻY

25.12.2020 Rada Seniorów

Niestety w związku z wprowadzonymi obostrzeniami turniej w Ślęży, który miał się odbyć w pierwszy weekend po Nowym Roku, zostaje przesunięty na termin 23 - 24 stycznia 2021.
Oczywiście jeśli pozwolą na to przepisy, ale na ten moment zakazy obowiązują do 17.01.2021.


Powiązany turniej: XXII Yonex Open Forever Young, 06 - 07 marca 2021

TURNIEJ W OLSZTYNIE ODWOŁANY

09.11.2020 Andrzej Gajewski

Witam
Niestety po wielu dniach namysłu i rozważeniu wszelkich za i przeciw, nie podejmę się organizacji Grand Prix Olsztyna. Chciałbym aby ten turniej stał na wysokim poziomie nie tylko zawodniczym, ale także organizacyjnym, niestety ograniczenia na nas narzucone nam na to nie pozwalają. Proszę o wyrozumienie, decyzja nie jest łatwa gdyż zaangażowanych było wiele osób.
Pozdrawiam
Andrzej Gajewski

FAIR PLAY - PRACE NAD ZMIANĄ REGULAMINU

26.10.2020 Rada Seniorów

Kochani,
Przyszło nam żyć w trudnych czasach i niewątpliwie podwyższony poziom stresu dopada czasami każdego z nas, ale turnieje badmintona seniorów mają służyć sportowej rywalizacji, rozładowaniu stresu oraz być czasem spędzanym w przyjaznej atmosferze w gronie przyjaciół, kolegów i znajomych, a nie ten stres potęgować. Na tym Nam wszystkim zależy, a jako Rada Seniorów zrobimy wszystko, żeby standardy fair play podnosić i aby jak najmniej było sytuacji w naszym sporcie, które ten wizerunek zaburzają. Obecnie pracujemy nad zmianami w Regulaminie Seniorów, które nie tylko doprecyzują i rozszerzą zakres odpowiedzialności zawodnika za niewłaściwe zachowanie ale również przypomną o wymaganiach w tym zakresie wobec sędziów i organizatorów, jako odpowiedzialnych za przebieg zawodów, nie tylko zgodny z regulacjami PZBAD i Seniorów ale i z duchem fair play.
Jednocześnie dziękujemy za liczne głosy i przekazane opinie. Tylko wspólnie i z Waszym wsparciem możemy skutecznie podnosić jakość organizacyjną turniejów oraz należycie dbać o ducha sportowej rywalizacji i najwyższe standardy fair play w naszych zawodach.
Pozdrawiamy serdecznie,
Rada Seniorów

TURNIEJ W LUBLIŃCU - ZMIANA SĘDZIEGO

03.09.2020 Piotr Łuszkiewicz

Z przyczyn niezależnych od organizatora nastąpiła zmiana sędziego głównego prowadzącego turniej seniorów w Lublińcu. Nowym sędzią jest Waldemar Adamski.
Szczegóły w komunikacie organizacyjnym turnieju.


Powiązany turniej: Ogólnopolski Turniej Badmintona - Energia Seniorów, 12 - 13 września 2020
SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO RADY SENIORÓW

SPRAWOZDANIE Z WYBORÓW DO RADY SENIORÓW

16.08.2020 Piotr Łuszkiewicz

Minęły kolejne cztery lata i nadszedł czas, aby wybrać nową Radę Seniorów. Głosowanie odbyło się podczas 41. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Sianowie. Na przewodniczącego kandydowali Marcin Grzywacz i Magdalena Kojder. Oddano 144 ważne głosy, w tym:

 • 75 głosów na Marcina Grzywacza (52%)
 • 69 głosów na Magdalenę Kojder (48%)

Przewodniczącym Rady Seniorów na lata 2020-2024 został Marcin Grzywacz (fot.).

Natomiast w wyborach na członków Rady oddano 121 ważnych głosów, a wyniki prezentują się następująco:

 • Robert Bieganowski - 93 głosy (77%)
 • Magdalena Kojder - 92 głosy (76%)
 • Maciej Ociepa - 70 głosów (58%)
 • Jerzy Szałapski - 70 głosów (58%)
 • Łukasz Szmel - 60 głosów (50%)
 • Adwin Putteeraj - 41 głosów (34%)
 • Dorota Gawrońska-Popa - 20 głosów (17%)

Członkami Rady Seniorów zostali: Robert Bieganowski, Magdalena Kojder, Maciej Ociepa i Jerzy Szałapski.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Maria Brzeźnicka, Przemysław Grzeszkowiak, Piotr Kwieciński i Marek Szcześniewski. Jednocześnie przypominamy, że wraz ze zmianą adresu strony zmienił się też adres mailowy do Rady Seniorów. Obecny adres to: [email protected].
Piotr Łuszkiewicz

KTO ZASIĄDZIE W NOWEJ RADZIE?

06.08.2020 Piotr Łuszkiewicz

Wybory do Rady Seniorów już w najbliższą sobotę. A oto pełna lista kandydatów w kolejności alfabetycznej:

Marcin Grzywacz - zgłoszenie na przewodniczącego Rady
Magdalena Kojder - zgłoszenie na przewodniczącą Rady

Robert Bieganowski - zgłoszenie na członka Rady
Dorota Gawrońska-Popa - zgłoszenie na członka Rady
Maciej Ociepa - zgłoszenie na członka Rady
Adwin Putteeraj - zgłoszenie na członka Rady
Jrerzy Szałapski - zgłoszenie na członka Rady
Łukasz Szmel - zgłoszenie na członka Rady

Przypominamy, że głosujemy dwuetapowo, w pierwszej kolejności na przewodniczącą lub przewodniczącego w sobotę w godz. 14.00-16.00, a następnie, po ogłoszeniu wyników, na członków Rady w godz. 17.00-19.00. Prosimy wszystkich zawodników o takie zaplanowanie obecności na hali, żeby można było wziąć udział w obu głosowaniach.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się ze Sprawozdaniem z działalności Rady Seniorów, które znajduje się na stronie eBadminton.pl w zakładce Rada Seniorów.