Aktualności

MISTRZOSTWA EUROPY 2020 OSTATECZNIE ODWOŁANE

21.05.2021 Magdalena Kojder

Niestety przeniesione ME z roku 2020 zostały ostatecznie odwołane. Następne Mistrzostwa Europy odbędą się w 2020 roku, w Słowenii.

SENIORZY NIE ZAGRAJĄ W CHORWACJI

09.04.2021 Magdalena Kojder

Mistrzostwa Europy Seniorów w Zadarze (Chorwacja) zostały odwołane! Jest jeszcze szansa na ME w terminie 01-08.08 (miejsce nieznane). Badminton Europe pracuje obecnie nad tym rozwiązaniem. Bliższe informacje na ten temat zostaną podane w najbliższych tygodniach.
Magdalena Kojder

LIPIANY - DRUGA PRÓBA NIEUDANA

05.04.2021 Rada Seniorów

W związku z obecną sytuacją w kraju, wprowadzonymi obostrzeniami , ograniczeniami w dostępie do obiektów sportowych i hoteli organizator krajowego turnieju seniorów w Lipianach po raz kolejny jest zmuszony do odwołania imprezy planowanej na 10-11 kwietnia i przeniesienia jej na inny dogodny termin.

Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji, ale na chwilę obecną jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. Dbając o bezpieczeństwo uczestników i organizatorów oraz danie możliwości udziału jak największej liczbie zawodników ufamy, że zostanie to przyjęte ze zrozumieniem i możemy liczyć na Wasz przyjazd do Lipian w nowym terminie.

O uzgodnionym z Radą Seniorów nowym terminie niezwłocznie powiadomimy.

Z poważaniem
Organizator

TURNIEJ W IMIELINIE PRZENIESIONY NA INNY TERMIN

18.03.2021 Wojciech Palikij

W związku z wprowadzonymi restrykcjami X Memoriał Pawła Gasza został odwołany. Nowy termin rozegrania turnieju będzie podany po uzgodnieniu z Radą Seniorów.

MISTRZOSTWA EUROPY - ANKIETA - WAŻNE!

14.03.2021 Magdalena Kojder

Badminton Europe wraz z organizatorem mistrzostw, Chorwacją, bardzo proszą o jak największy odzew na poniższą ankietę!!! Chodzi o start w Mistrzostwach w "niecodziennych okolicznościach". Dobrze by było gdyby wypełnili ją ci którzy się wybierają do Zadaru, albo mieli wybierać, ale np. nie pasuje im teraz termin.

Ankietę można wypełniać do 25 marca pod tym linkiem https://www.surveymonkey.com/r/ESC21v1.

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW ZADAR CHORWACJA 20-27.06.2021

10.03.2021 Magdalena Kojder

Na dziś wszystko idzie zgodnie z planem, ruszyły ponowne zgłoszenia do tych Mistrzostw. Zgłoszenia z zeszłego roku nadal obowiązują, więc bardzo Was proszę o potwierdzenie Waszego udziału (lub rezygnacji) z Mistrzostw. W załączeniu plik ze zgłoszeniami z 2020.

Do 7 kwietnia czekam na Wasze deklaracje w tej sprawie. Proszę o prywatną wiadomość na Facebooku lub na mojego maila [email protected] (jeśli nie dostaniecie informacji zwrotnej w ciągu 24 h, proszę o wysłanie wiadomości jeszcze raz).

Jest też oczywiście możliwość zgłoszenia się nowych osób / termin ten sam - 7 kwietnia, jeśli w danej kategorii są jeszcze miejsca. Nie będzie to trudne bo na ME w każdej kategorii mamy 8 miejsc.

Przypominam, że na ME gramy w kategoriach wiekowych obowiązujących w 2020, gdyż mistrzostwa te zostały przełożone na ten rok. Nadal nie ma pewności, że uda się je rozegrać, ale póki co... jak wyżej.
Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, to śmiało. Tu, lub na priv.
Link do strony Mistrzostw http://events.badmintoneurope.com/cms/?cmsid=340&pageid=5804

AKTUALIZACJA LICENCJI PZBAD

05.03.2021 Piotr Łuszkiewicz

Drodzy Seniorzy
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi aktualizacji ważności licencji PZBad oraz przynależności klubowej zawodników na stronie eBadminton.pl, chciałbym podkreślić, że te informacje są kopiowane ręcznie z pliku, który jest aktualizowany raz w tygodniu przez Polski Związek Badmintona. Jeśli w ewidencji PZBad nie ma aktualnych licencji, to na stronie eBadminton.pl też ich nie będzie. Nadmieniam, że w kopiowanym pliku muszę zmienić format daty, usunąć niepotrzebne kolumny i wiersze, zamienić na plik tekstowy i wstawić do bazy. W związku z tym, że obecnie licencje są potrzebne do udziału w turniejach, uzgodniłem z Radą Seniorów, że będę aktualizował dane zawodników w tygodniu, w którym rozgrywany jest klasyfikowany turniej seniorów.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Łuszkiewicz

NOWE MOŻLIWOŚCI DO TRENOWANIA BADMINTONA

16.02.2021 Rada Seniorów

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2021 roku rozszerza możliwość prowadzenia działalności sportowej i rekreacyjnej. Wprowadzone zmiany powodują, że każda osoba, posiadająca ważną licencję zawodniczą Polskiego Związku Badmintona od 12 lutego 2021 roku może uczestniczyć w turniejach organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego przez Polski Związek Badmintona, a także w treningach przygotowujących do tychże zawodów.

Zamiany dotyczą:

1) sportu zawodowego;
2) zawodników pobierających stypendium sportowe;
3) zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpiskiej;
4) uprawiających sport w ramach lig badmintona (LOTTO Ekstraliga, I Liga, II Liga, III Liga badmintona);
5) zawodników uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy lub Polski Komitet Paraolimpijski i jego członków zwyczajnych;

Korzystajmy ze sportu, ale pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i higieny obowiązujących w kraju.

Skuteczna walka z Covid-19 jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Stosujemy zasadę DDMA+W, czyli:

D jak dystans
D jak dezynfekcja
M jak maseczka
A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
W jak Wietrzenie