Aktualności

XXII YONEX OPEN FOREVER YOUNG

15.02.2021 Tomasz Stopa

Szanowni Państwo po okresie wygaszonej rywalizacji sportowej podejmujemy próbę zorganizowania zawodów badmintona w specyficznych warunkach, a tym samym rozpocząć naszą sportową rywalizację. Istnieją przesłanki, że to zamierzenie z dużym prawdopodobieństwem może dojść do skutku. Choć mamy mało czasu na działania logistyczno-organizacyjne to zapewniamy, iż dołożymy wszelkich starań, aby poziom organizacyjny zawodów nie odbiegał od standardów z lat ubiegłych. Jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu, że o poziom sportowy turnieju jak zawsze zadbają jego uczestnicy. Prosimy zatem z chwilą pojawienia się Komunikatu Organizacyjnego o dokonywanie zgłoszeń zgodnie z przyjętymi zasadami. Jeżeli wystąpią okoliczności uniemożliwiające rozegranie zawodów niezwłocznie z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomimy Państwa stosownym komunikatem.
Ze sportowym pozdrowieniem: Tomasz Stopa, Stanisław Wikło.


Powiązany turniej: XXII Yonex Open Forever Young, 06 - 07 marca 2021

W SZCZECINIE TEŻ NIE ZAGRAMY

30.01.2021 Krzysztof Bobala

Kochani stali bywalcy turnieju Babolat Cup i ci, którzy zamierzają nas odwiedzić w tym roku po raz pierwszy!
Do dzisiaj czekaliśmy z decyzją o organizacji naszego turnieju w planowanym terminie 20-21 lutego 2021. Niestety, na skutek utrzymania dotychczasowych, koronawirusowych obostrzeń podjęliśmy decyzję o przełożeniu imprezy na termin późniejszy. Bardzo chcemy, aby Babolat Cup odbył się w tym roku i mamy wielką nadzieję, że tak się stanie. Bez omijania bezsensownych przepisów, które jednak teraz obowiązują i stanowią istotną przeszkodę choćby w zapewnieniu Wam zakwaterowania czy też posiłków. Chcielibyśmy, żeby tegoroczna edycja turnieju nie odbiegała poziomem w zakresie organizacyjnym oraz wszelkiego rodzaju udogodnień dla Zawodników od edycji z poprzednich lat. Chcielibyśmy także, żebyście mogli nas odwiedzić „ze spokojną głową” a nie z towarzyszeniem kombinacji dotyczących choćby szybkiego przekwalifikowania się na „zawodowców” czy też pokątnego zakwaterowania. Zawodnicy z Niemiec, którzy zawsze są naszymi ważnymi gośćmi również nie mogliby teraz przybyć. I mimo tego, że właściwie wszystko mamy zapięte na ostatni guzik (łącznie ze wzorami medali i koszulek), jesteśmy po ustaleniach z naszymi sponsorami, to jednak rozsądek nakazuje postąpić w sposób wyżej opisany.
O nowym terminie poinformujemy Was tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Tymczasem życzymy Wam zdrowia i dystansu do wszystkich absurdów dnia codziennego!
Krzysztof, Bogdan, Szaba, Kasia, Martyna, Bartek, Magda i Basia

WIRUS NIE ODPUSZCZA

30.01.2021 Piotr Łuszkiewicz

W związku z przedłużeniem restrykcji o kolejny miesiąc turniej w Lipianach nie zostanie rozegrany w planowanym terminie. Nowy termin zostanie podany po uzgodnieniu z Radą Seniorów.

KOLEJNY TURNIEJ ODWOŁANY

15.01.2021 Rada Seniorów

W związku z przedłużonymi do końca stycznia obostrzeniami, turniej w Ślęży został odwołany.
Złe wieści, ale w obecnej sytuacji, przy nadal obowiązujących restrykcjach, nie było innego wyjścia.

ZMIANY W REGULAMINACH OD STYCZNIA 2021

31.12.2020 Rada Seniorów

Kochani,

Od nowego roku 2021, a właściwie od najbliższego turnieju, niezależnie od tego kiedy to nastąpi, obowiązują zmiany w naszym Regulaminie Seniorów oraz załącznikach do niego: Regulaminie Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Zasadach wyłaniania Reprezentacji Seniorów.

Najważniejsze zmiany w regulaminach to:

  • Możliwość gry w trzech grach na Mistrzostwach Polski Seniorów, a co za tym idzie uzyskania kwalifikacji na ME lub MŚ w trzech grach,
  • Wprowadzenie sankcji dyscyplinarnych w przypadku niewłaściwego zachowania zawodnika w czasie turnieju,
  • Możliwość zmiany partnera po dokonaniu losowania, na niżej rozstawionego, w przypadku losowej nieobecności wcześniej zgłoszonego partnera,
  • Wpisowe na turniejach seniorów podwyższone o 5 PLN od gry (40 PLN od gry, MP 50 PLN singiel i 40 PLN od gry podwójnej). Wpłata od organizatora turnieju na fundusz Seniorów 5 PLN od uczestnika (cel: utrzymanie i rozwój strony internetowej, nagrody , dofinansowanie reprezentacji na ME i MŚ, inne działania na rzecz rozwoju środowiska seniorów badmintona),
  • Dodany zakaz możliwości łączenia funkcji sędziego głównego w turnieju oraz występu jako zawodnik w tym turnieju,
  • Obowiązkowa obecność ratownika medycznego przez cały czas trwania zawodów (zapis ten był w przepisach PZBAD i dotyczył również turniejów seniorów, ale dla uniknięcia wątpliwości powieliliśmy ten warunek do naszego regulaminu),
  • Dodanie funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Seniorów.

Pozdrawiamy,
Rada Seniorów

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW ZADAR 2021 - LISTA ZGŁOSZONYCH PRZEZ PZBAD

28.12.2020 Rada Seniorów

Lista zawodników przygotowującym się do Mistrzostw Europy Seniorów w Zadarze, zgłoszona przez Polski Związek Badmintona do Europejskiej Federacji Badmintona (Badminton EUROPE).
Przypominamy, że Mistrzostwa Europy zostały jedynie przesunięte na czerwiec 2021 i według stanu na dzień dzisiejszy, odbędą się w tym nowym terminie. Lista zgłoszonych dostępna jest tutaj.

ZMIANA TERMINU TURNIEJU W ŚLEŻY

25.12.2020 Rada Seniorów

Niestety w związku z wprowadzonymi obostrzeniami turniej w Ślęży, który miał się odbyć w pierwszy weekend po Nowym Roku, zostaje przesunięty na termin 23 - 24 stycznia 2021.
Oczywiście jeśli pozwolą na to przepisy, ale na ten moment zakazy obowiązują do 17.01.2021.


Powiązany turniej: XXII Yonex Open Forever Young, 06 - 07 marca 2021

TURNIEJ W OLSZTYNIE ODWOŁANY

09.11.2020 Andrzej Gajewski

Witam
Niestety po wielu dniach namysłu i rozważeniu wszelkich za i przeciw, nie podejmę się organizacji Grand Prix Olsztyna. Chciałbym aby ten turniej stał na wysokim poziomie nie tylko zawodniczym, ale także organizacyjnym, niestety ograniczenia na nas narzucone nam na to nie pozwalają. Proszę o wyrozumienie, decyzja nie jest łatwa gdyż zaangażowanych było wiele osób.
Pozdrawiam
Andrzej Gajewski