Aktualności

MISTRZOSTWA EUROPY - DODATKOWE OŚWIADCZENIE

05.07.2020 Piotr Łuszkiewicz

Wszyscy zawodnicy planujący wyjazd na Mistrzostwa Europy Seniorów do Chorwacji muszą poza zgłoszeniem do gry wypełnić "Zgłoszenie do turnieju międzynarodowego" i wysłać skan tego zgłoszenia do biura PZBad na adres: [email protected] Wzór dokumentu można pobrać tutaj.

REJESTRACJA PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI

02.07.2020 Piotr Łuszkiewicz

Przypominamy, że do udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów konieczne jest posiadanie aktualnego wpisu w ewidencji zawodników PZBad. Wpis musi być uzupełniony do dnia 29.07.2020. Wniosek rejestracyjny można wypełnić bezpośrednio na stronie https://registration.pzbad.pl/. Opłata roczna płatna na konto PZBad wynosi 50 zł (nr konta PZBad: 46 1090 1014 0000 0001 0795 0017). Dla zawodników z grupy 70+ i starszych rejestracja jest bezpłatna.

SIANÓW GOSPODARZEM MISTRZOSTW POLSKI

25.06.2020 Piotr Łuszkiewicz

Decyzja zapadła! Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie odbędą się w tym roku w Sianowie w dniach 7-9 sierpnia 2020.
Kontrowersji było wiele i nie było idealnego wyjścia w obecnej trudnej sytuacji, ale mając gwarancję bardzo dobrej organizacji, wspartą wcześniejszymi doświadczeniami Marcina Grzywacza oraz wstępną rezerwacją wszystkiego co niezbędne aby MPS sprawnie przeprowadzić, uznaliśmy te argumenty za decydujące. Zależało nam na utrzymaniu najwyższego poziomu organizacyjnego MPS oraz na tym aby pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej mistrzostwa jednak się w tym roku odbyły. Oczywiście zachowane zostaną wszystkie wymagane przepisami ograniczenia oraz zasady bezpieczeństwa, ale o tym będziemy pisali bliżej mistrzostw i w porozumieniu z organizatorem. Zapisy do turnieju odbęda się standardowo przez stronę ebadminton.

MISTRZOSTWA EUROPY - ZADAR 2020

23.06.2020 Piotr Łuszkiewicz

Informujemy wszystkich zawodników zainteresowanych wyjazdem na Mistrzostwa Europy Seniorów do Chorwacji, że zgłoszenia do gry należy wysyłać do Roberta Bieganowskiego do dnia 19.07.2020 na adres: [email protected] W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, rodzaje gier, partnerów do gier podwójnych oraz pełną datę urodzenia. Ponadto do udziału w mistrzostwach wymagane jest posiadanie numeru BWF. Wniosek o nadanie takiego numeru można pobrać ze strony PZBad w zakładce „wnioski” i po wypełnieniu przesłać na adres: [email protected] Należy pamiętać, że organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania turnieju w przypadku nasilenia się epidemii koronawirusa. Zaleca się, aby wszyscy uczestnicy zarezerwowali bilety lotnicze i pokoje hotelowe z ubezpieczeniem na wypadek rezygnacji.

SMUTNE ZAKOŃCZENIE SEZONU

17.04.2020 Piotr Łuszkiewicz

W związku z epidemią koronawirusa informujemy oficjalnie, że wszystkie turnieje seniorów do końca sezonu są odwołane, a sprawa ewentualnego przesunięcia Mistrzostw Polski na jesień będzie analizowana w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz możliwości organizacyjnych. Będziemy razem z Wami poszukiwali najlepszych rozwiązań, ale na dzień dzisiejszy jest jeszcze za wcześnie, aby można było rozważać konkretne scenariusze początku przyszłego sezonu.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i szybkiego powrotu na badmintonowe korty.
Rada Seniorów

MEMORIAŁ PAWŁA GASZA ODWOŁANY

13.03.2020 Piotr Łuszkiewicz

W związku z epidemią koronawirusa X Memoriał Pawła Gasza został odwołany. O kolejnych turniejach będziemy informowali na bieżąco.

XXI Yonex Open Forever Young-Komunikat

02.03.2020 Piotr Łuszkiewicz

W związku z licznymi zapytaniami organizatorzy XXI Yonex Open Forever Young informują, iż dopuszczony jest wariant uczestnictwa kobiet w trzech grach.
Stanisław Wikło

41. Mistrzostwa Polski Seniorów - zmiana lokalizacji

09.02.2020 Piotr Łuszkiewicz

Badmintonowych seniorów, którzy przygotowują się do występu w tegorocznych Mistrzostwach Polski informujemy, że zmieniło się miejsce rozgrywania zawodów!!
W związku z przedłużającym się remontem Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w Jaworznie, organizatorzy mistrzostw - Klub Sportowy WOLANT, postanowili z wyprzedzeniem zmienić bazę imprezy, by każdy zawodnik miał czas na zorganizowanie własnej logistyki i zakwaterowania podczas czerwcowych zawodów. Nowym i ostatecznym miejscem rozgrywania 41. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów będzie Ośrodek Sportowy Szopienice, przy ul. 11 Listopada w Katowicach.
Jednocześnie informujemy, że wieczorek integracyjny w dniu 06.06.2020r odbędzie się w lokalu Eurohotel Katowice ul. Zofii Nałkowskiej 10, tel. (32) 255-46-82, kom. 500-293-190 Więcej informacji oraz zapisy na wieczorek integracyjny będą przyjmowane od dnia 04 do 24 maja 2020r. pod wskazanym adresem w komunikacie zawodów.
Przy rezerwacji pokoi w w/w hotelu z hasłem „ Mistrzostwa Polski” dla uczestników będzie udzielony rabat. Ilość miejsc noclegowych w hotelu ograniczona.
Dariusz Opatrzyk