Aktualności

WYBORY DO RADY SENIORÓW

24.07.2020 Piotr Łuszkiewicz

Jako, że Mistrzostwa Polski to również, raz na cztery lata, czas wyborów Rady Seniorów, więc w tym roku to Sianów będzie miejscem nie tylko sportowej rywalizacji. Prosimy więc o zgłaszanie kandydatur - oddzielnie na Przewodniczącego Rady Seniorów, oraz na członków Rady Seniorów. Głosowanie będzie anonimowe i odbędzie się w czasie MP wyłaniając nową Radę Seniorów na lata 2020-2024.

UWAGA! Warunkiem zgłoszenia kandydata jest uzyskanie jego zgody (!) przy czym co do kandydatów nieobecnych na Mistrzostwach wymagana jest ich pisemna zgoda (może być e-mailowa). Zarówno członków RS jak i przewodniczącego wybieramy tylko spośród zawodników, (niekoniecznie obecnych na MP). Ich zgoda powinna dotyczyć członkostwa w Radzie i ew. pełnienia funkcji jej Przewodniczącego. Wyrażenie zgody na objęcie funkcji Przewodniczącego jest równoznaczne ze zgodą na członkostwo w Radzie. Uzgodnione z kandydatem propozycje członków Rady Seniorów prosimy o przesyłanie do obecnego Przewodniczącego Rady Seniorów Piotra Łuszkiewicza na adres: [email protected], do dnia 05.08.2020, aby był czas na przygotowanie kart do głosowania.

PROŚBA O SPRAWDZENIE POPRAWNOŚCI ZGŁOSZEŃ

20.07.2020 Piotr Łuszkiewicz

Właśnie minął termin zgłoszeń do tegorocznych Mistrzostw Europy Seniorów w Zadarze. Poniżej NIEOFICJALNA lista zgłoszeń, która będzie jeszcze sprawdzona przez uczestników i dopiero ostateczna jej wersja trafi w środę rano do PZBAD. Prośba więc do wszystkich wybierających się na ME o sprawdzenie poprawności zgłoszeń, miejsc w klasyfikacji i rozstawień. Jeśli coś jest nie tak, to dajcie proszę znać e-mailem (adres do zgłoszeń) albo w wiadomości prywatnej na fb, nie później niż do końca wtorku!!! (Niestety jutro mam dość zajęty dzień i pewnie będę odpowiadał dopiero późnym wieczorem, proszę więc o cierpliwość).
Osoby oznaczone jako "szuka" partnera do gry podwójnej będą przekazane do PZBAD i dalej do innych federacji jako poszukujący partnerów.
Jeśli ktoś przegapił termin zgłoszeń to niestety będzie mógł próbować zgłosić się do jutra wieczorem ale tylko w kategoriach i grach, gdzie nie ma kompletu zawodników. Pierwszeństwo mają osoby, które zgłosiły się o czasie.
Nawiasem mówiąc, nie było przypadku "nadkompletu" w jakiejkolwiek grze - więc wszyscy chętni jadą do Zadaru i grają w swoich kategoriach.
Przypominam jeszcze o konieczności posiadania ważnej licencji PZBAD, przesłaniu do PZBAD "Zgłoszenia do turnieju międzynarodowego".
O terminach i kwotach wpłat wpisowego (w PLN) poinformujemy w oddzielnym komunikacie.
Lista zgłoszeń dostępna jest tutaj.
Robert Bieganowski

MISTRZOSTWA EUROPY - DODATKOWE OŚWIADCZENIE

05.07.2020 Piotr Łuszkiewicz

Wszyscy zawodnicy planujący wyjazd na Mistrzostwa Europy Seniorów do Chorwacji muszą poza zgłoszeniem do gry wypełnić "Zgłoszenie do turnieju międzynarodowego" i wysłać skan tego zgłoszenia do biura PZBad na adres: [email protected]. Wzór dokumentu można pobrać tutaj.

REJESTRACJA PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI

02.07.2020 Piotr Łuszkiewicz

Przypominamy, że do udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów konieczne jest posiadanie aktualnego wpisu w ewidencji zawodników PZBad. Wpis musi być uzupełniony do dnia 29.07.2020. Wniosek rejestracyjny można wypełnić bezpośrednio na stronie https://registration.pzbad.pl/. Opłata roczna płatna na konto PZBad wynosi 50 zł (nr konta PZBad: 46 1090 1014 0000 0001 0795 0017). Dla zawodników z grupy 70+ i starszych rejestracja jest bezpłatna.

SIANÓW GOSPODARZEM MISTRZOSTW POLSKI

25.06.2020 Piotr Łuszkiewicz

Decyzja zapadła! Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie odbędą się w tym roku w Sianowie w dniach 7-9 sierpnia 2020.
Kontrowersji było wiele i nie było idealnego wyjścia w obecnej trudnej sytuacji, ale mając gwarancję bardzo dobrej organizacji, wspartą wcześniejszymi doświadczeniami Marcina Grzywacza oraz wstępną rezerwacją wszystkiego co niezbędne aby MPS sprawnie przeprowadzić, uznaliśmy te argumenty za decydujące. Zależało nam na utrzymaniu najwyższego poziomu organizacyjnego MPS oraz na tym aby pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej mistrzostwa jednak się w tym roku odbyły. Oczywiście zachowane zostaną wszystkie wymagane przepisami ograniczenia oraz zasady bezpieczeństwa, ale o tym będziemy pisali bliżej mistrzostw i w porozumieniu z organizatorem. Zapisy do turnieju odbęda się standardowo przez stronę ebadminton.

MISTRZOSTWA EUROPY - ZADAR 2020

23.06.2020 Piotr Łuszkiewicz

Informujemy wszystkich zawodników zainteresowanych wyjazdem na Mistrzostwa Europy Seniorów do Chorwacji, że zgłoszenia do gry należy wysyłać do Roberta Bieganowskiego do dnia 19.07.2020 na adres: [email protected]. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, rodzaje gier, partnerów do gier podwójnych oraz pełną datę urodzenia. Ponadto do udziału w mistrzostwach wymagane jest posiadanie numeru BWF. Wniosek o nadanie takiego numeru można pobrać ze strony PZBad w zakładce „wnioski” i po wypełnieniu przesłać na adres: [email protected]. Należy pamiętać, że organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania turnieju w przypadku nasilenia się epidemii koronawirusa. Zaleca się, aby wszyscy uczestnicy zarezerwowali bilety lotnicze i pokoje hotelowe z ubezpieczeniem na wypadek rezygnacji.

SMUTNE ZAKOŃCZENIE SEZONU

17.04.2020 Piotr Łuszkiewicz

W związku z epidemią koronawirusa informujemy oficjalnie, że wszystkie turnieje seniorów do końca sezonu są odwołane, a sprawa ewentualnego przesunięcia Mistrzostw Polski na jesień będzie analizowana w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz możliwości organizacyjnych. Będziemy razem z Wami poszukiwali najlepszych rozwiązań, ale na dzień dzisiejszy jest jeszcze za wcześnie, aby można było rozważać konkretne scenariusze początku przyszłego sezonu.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i szybkiego powrotu na badmintonowe korty.
Rada Seniorów

MEMORIAŁ PAWŁA GASZA ODWOŁANY

13.03.2020 Piotr Łuszkiewicz

W związku z epidemią koronawirusa X Memoriał Pawła Gasza został odwołany. O kolejnych turniejach będziemy informowali na bieżąco.