Aktualności

NAJWYŻSZA OCENA DLA BAYJONN CUP

04.10.2013 Piotr Łuszkiewicz

W internetowym głosowaniu na najlepszy turniej w sezonie 2012/2013 zwyciężył Bayjonn Cup Sopot otrzymując 239 głosów. Drugie miejsce zajął XIV Yonex Open Forever Young Suchedniów - 208 głosów, a na trzecim miejscu uplasował się XI Podlaski Turniej Seniorów BRITOP Games Białystok - 77 głosów. Podczas wieczorku integracyjnego na turnieju w Zgierzu organizator najlepszego turnieju Andrzej Grzechnik otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez Radę Seniorów. Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć tutaj.

PIERWSZY TURNIEJ W ZGIERZU

25.09.2013 Piotr Łuszkiewicz

Przypominamy wszystkim zawodnikom zainteresowanym udziałem w turnieju Care Cup 2013, że zgłoszenia do gier pojedynczych i podwójnych są przyjmowane tylko do środy (25.09.2013) do godz. 20.00. Losowanie odbędzie się w czwartek o godz. 20.30. Zgłoszenia należy wysyłać do sędziego głównego Dariusza Kołodzieja na adres e-mail: [email protected]. Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju .

ZMIANY NA STRONIE EBADMINTON

24.09.2013 Piotr Łuszkiewicz

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2013/2014 wprowadzone zostały nowe rozwiązania na stronie eBadminton.com.pl. Obecnie sędzia lub organizator turnieju będzie mógł samodzielnie wstawić listę zgłoszonych, losowanie, kolejność gier oraz wyniki turnieju. Informacja o zamieszczeniu danego pliku zostanie wyświetlona w aktualnościach w okienku „Najbliższy turniej”. Mamy nadzieję, że powyższe zmiany pozwolą na szybszy dostęp do informacji oraz ułatwią zaplanowanie przyjazdu i pobytu na turnieju.

YONEX SPONSOREM SENIORÓW

21.09.2013 Piotr Łuszkiewicz

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku rozmów przeprowadzonych z inicjatywy Rady Seniorów firma Yonex została sponsorem strategicznym seniorów badmintona. W ramach współpracy Yonex dofinansuje zakup strojów dla reprezentacji Polski, utrzymanie witryny internetowej eBadminton.com.pl oraz inne wydatki związane z działalnością seniorów.

DOROTA Z BRĄZOWYM MEDALEM

13.09.2013 Piotr Łuszkiewicz

W rozgrywanych w Ankarze Mistrzostwach Świata Seniorów Dorota Grzejdak (fot.) wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej w grupie 45+. W walce o finał nasza zawodniczka przegrała z Angielką Betty Blair 6:21 22:24. Bardzo bliski zdobycia medalu był też Paweł Gasz (70+), który jednak nie zdołał wykorzystać w drugim secie trzech lotek meczowych i uległ w ćwierćfinale rozstawionemu z numerem 1 Niemcowi Hansowi Schumacherowi 21:13 21:23 18:21. Szczegółowe wyniki mistrzostw można zobaczyć na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.

ZMIANY W REGULAMINIE SENIORÓW

12.09.2013 Piotr Łuszkiewicz

Informujemy, że na wniosek Rady Zarząd PZBad zatwierdził nowy regulamin seniorów, który będzie obowiązywał od sezonu 2013/2014. Podstawową zmianą jest udoskonalony system punktacji zaproponowany i zaakceptowany przez zawodników w głosowaniu przeprowadzonym podczas mistrzostw Polski seniorów w Solcu Kujawskim. Obecnie zawodnik grający w niższej kategorii wiekowej otrzyma na liście klasyfikacyjnej punkty w tej grupie, w której grał oraz dodatkowo w grupie, którą wskazuje jego rok urodzenia.

DO ANKARY W KOSZULKACH YONEXA

30.07.2013 Piotr Łuszkiewicz

Trzy firmy badmintonowe Kumpoo, Victor i Yonex złożyły oferty na koszulki dla reprezentacji Polski wyjeżdżającej na Mistrzostwa Świata Seniorów. Spośród przedstawionych ofert zawodnicy wybrali model nr 1260 firmy Yonex (fot.). Koszulki zostaną sfinansowane w całości z funduszu rady seniorów. Jednocześnie informujemy, że wszystkie powyższe firmy zaoferowały sprzęt sportowy dla zawodników reprezentacji w bardzo korzystnych cenach:
Kumpoo - specjalne ceny oraz dogodne rabaty na sprzęt sportowy;
Yonex - 40% rabat na zakup sprzętu z wyłączeniem lotek piórowych;
Victor - 25% rabat od cen klubowych (zawierających już rabat 20%) na artykuły marki Victor.

REPREZENTACJA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W ANKARZE

19.07.2013 Piotr Łuszkiewicz

Przedstawiamy ostateczną listę zgłoszonych do mistrzostw świata seniorów. Niezbyt liczna reprezentacja Polski składa się z dziesięciu osób, wśród których znajdują się medaliści wcześniejszych mistrzostw - najbardziej utytułowana zawodniczka Dorota Grzejdak oraz Paweł Gasz i Kazimierz Prędki (fot.). Życzymy naszym zawodnikom zdobycia kolejnych medali.Zobacz listę zgłoszonych.
Aktualne wyniki mistrzostw można śledzić na bieżąco na stronie tournamentsoftware.com, a wyniki polskich zawodników dostępne są tutaj.