Aktualności

34. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW PRZECHODZĄ DO HISTORII

15.06.2013 Piotr Łuszkiewicz

Mistrzostwa Polski Seniorów w Solcu Kujawskim zgromadziły rekordową liczbę 169 zawodników z całej Polski. W ciągu dwóch dni trwania mistrzostw rozegrano 290 pojedynków po czym wręczono 149 medali i dyplomów. Zmagania turniejowe zostały uwiecznione w obszernych galeriach zdjęć, których autorami są Krysia Cielecka oraz Krzysiek Grabek. Zapraszamy do obejrzenia szczegółowych wyników mistrzostw oraz aktualnej klasyfikacji medalowej. Dostępne są też najnowsze listy klasyfikacyjne po sezonie 2012/2013.

ZGŁOSZENIA DO MISTRZOSTW POLSKI

03.06.2013 Piotr Łuszkiewicz

Już za kilka dni zostaną rozegrane w Solcu Kujawskim 34. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Przypominamy, że zgłoszenia do wszystkich gier są przyjmowane tylko w formie pisemnej na adres sędziego głównego [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.06.2013r. do godziny 20.00. Szczegółowe informacje o mistrzostwach podane są w komunikacie organizacyjnym oraz na stronie organizatora mps.soleckalotka.neth.pl. Sprawdź ostateczną listę zgłoszonych 07.06.2013 godz.14.00 oraz wyniki mistrzostw.

MEMORIAŁ TADEUSZA ENGLANDERA

27.05.2013 Piotr Łuszkiewicz

W dniach 01-02.06.2013r. zostanie rozegrany w Gdańsku XVII Memoriał Tadeusza Englandera. Będzie to ostatni w tym sezonie klasyfikowany turniej seniorów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Solcu Kujawskim. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do dnia 29.05.2013 pod adresem [email protected] Zachęcamy do przeczytania krótkich wspomnień o Tadeuszu Englanderze (fot.), który był jednym z pierwszych szkoleniowców i działaczy badmintona w Polsce. Przejdź do artykułu. Zobacz aktualną listę zgłoszonych, wyniki turnieju oraz galerię zdjęć Krysi Cieleckiej.

REJESTRACJA PRZED MISTRZOSTWAMI POLSKI

15.05.2013 Piotr Łuszkiewicz

Przypominamy wszystkim zawodnikom, że warunkiem udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów jest posiadanie aktualnego wpisu w ewidencji PZBad. Wniosek rejestracyjny można wypełnić na stronie internetowej Związku w zakładce Rejestracja zawodników „on-line”. Roczna opłata rejestracyjna wynosi 10 zł i musi wpłynąć na konto PZBad do dnia 05.06.2013r. ( Bank Zachodni WBK S.A. nr konta: 46 1090 1014 0000 0001 0795 0017). Regulamin rejestracji zawodników dostępny jest tutaj. Szczególowe informacje o mistrzostwach podane są w komunikacie organizacyjnym oraz na stronie organizatora mps.soleckalotka.neth.pl.

Grand Prix Victora

03.05.2013 Piotr Łuszkiewicz

Drugi w tym sezonie turniej Victora zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 11-12.05.2013. Zgłoszenia do turnieju przyjmuje sędzia główny Raszyd Jabłoński do dnia 09.05.2013. Adres mailowy zgłoszeń: [email protected] Tradycyjnie dla wszystkich uczestników turnieju przewidziano upominki Victora. Zapraszamy do obejrzenia wyników oraz galerii zdjęć Krysi Cieleckiej.

PROPOZYCJA ZMIANY PUNKTACJI

27.04.2013 Piotr Łuszkiewicz

Koleżanki i Koledzy,
Rada Seniorów rozważa propozycję zmian w zasadach przyznawania punktów za grę w innej niż właściwa dla danego zawodnika kategorii wiekowej. Nowe zasady zaliczałyby punkty zdobyte w niższej kategorii DODATKOWO do kategorii właściwej. A więc np. 72 latek wygrywający kategorię 60+ miałby zaliczone punkty w 60+ i w 70+. Analogicznie wyglądałaby sprawa liczenia punktów w grach podwójnych. Każdy z graczy zdobywałby punkty tak w kategorii właściwej dla jego wieku jak również w tej kategorii, w której występował. Czyli np. jeżeli miksta tworzą zawodnik 40+, zawodniczka 35+ i wygrywają kategorię 30+ to ich punkty są zapisywane: obojgu w 30+, dodatkowo zawodniczce w 35+ oraz zawodnikowi w 40+. W takiej sytuacji zawodnik ten grając np. na kolejnym turnieju z zawodniczką 40+ "korzysta" z punktów wywalczonych w kategorii 30+, jako że ich zdobycie było teoretycznie trudniejsze.
Obecny system punktacji poturniejowej, będący podstawą sporządzania listy klasyfikacyjnej seniorów nie jest doskonały i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Szczególnie jest krytykowany przez zawodników grających w niezbyt licznych kategoriach wiekowych, w których nierzadko zdarzają się sytuacje, że osoby w nich występujące muszą grać jedną a czasem nawet i o dwie kategorie niżej. Druga grupa zawodników wskazujących na niewłaściwe oddawanie przez klasyfikację rzeczywistego układu sił to zawodnicy, którzy świadomie decydują się na grę w niższych kategoriach wiekowych, w których zajęcie nawet najwyższych miejsc w żaden sposób nie przenosi się na ich klasyfikację we właściwej im kategorii. Trudno odmówić racji ich argumentom, bo czy np. nie ma słusznych zastrzeżeń zawodnik, przymusowo zesłany do kategorii niższej i wygrywający z młodszymi o 5 czy 10 lat kolegami, że powinno znaleźć to odzwierciedlenie w kategorii jego rocznika? Skoro był w stanie pokonać młodszych kolegów to tym bardziej należy mu się uznanie w postaci punktów jego kategorii. Podobnie z zawodnikami celowo "schodzącymi" niżej. Jeśli decydują się na grę z młodszymi to najczęściej wynika to z chęci pogrania z innymi osobami, ale i (przynajmniej teoretycznie) na odrobinę wyższym poziomie. Więc tu również zdobyte punkty są tymi wywalczonymi w trudniejszej rywalizacji i szkoda jest nie doceniać wysiłku wkładanego w te ambitne próby. Wprowadzenie zmian wydaje się tym bardziej słuszne, że lista klasyfikacyjna jest, oprócz medali Mistrzostw Polski Seniorów, również podstawą do ustalenia składu reprezentacji seniorów na Mistrzostwa Europy lub Świata i brak zawodnika na czołowym miejscu danej kategorii może być decydujący dla pierwszeństwa osoby z listy przed zawodnikiem, który reprezentuje wyższy poziom sportowy a np. nie mógł uczestniczyć w Mistrzostwach Polski i który na przykład znajduje się wysoko w klasyfikacji, ale… niższej kategorii.
Pomysł ten będzie najprawdopodobniej poddany pod głosowanie uczestników Mistrzostw Polski Seniorów 2013 i w zależności od zebranych opinii Rada Seniorów podejmie decyzję o ewentualnej zmianie Regulaminu Seniorów Badmintona, aby dostosować jego brzmienie do nowych zasad i umożliwić rozgrywanie zawodów seniorów, począwszy od sezonu 2013/2014, według nowych reguł.

ZMIANA TERMINU MEMORIAŁU

23.04.2013 Piotr Łuszkiewicz

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora XVII Memoriał Tadeusza Englandera został przełożony na 01-02.06.2013r. Turniej ten będzie ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów, które zostaną rozegrane tydzień później w Solcu Kujawskim.

VI JURAJSKI TURNIEJ SENIORÓW

13.04.2013 Piotr Łuszkiewicz

Jurajski Turniej Seniorów po raz drugi zostanie rozegrany w przepięknym krajobrazie Jury Krakowsko-Częstochowskiej u podnóża ruin warownego zamku z XIV wieku w Olsztynie k/Częstochowy. Wszyscy miłośnicy badmintona i wypoczynku na łonie natury proszeni są o dokonywanie zgłoszeń na adres organizatora [email protected] do dnia 18.04.2013r. Jednocześnie informujemy, że z przyczyn logistycznych nie przewidziano organizacji wieczorku integracyjnego, jednak dla uczestników zawodów organizator gwarantuje obiad w sobotę 20.04.2013 r.
Zobacz aktualną listę zgłoszonych, wyniki oraz galerię zdjęć Krysi Cieleckiej.